Чи є у Львові місце, де можна від самого початку і до завершення створити якийсь виріб чи винахід за власною ідеєю? Про це замислилась команда Tech Startup School. Такого місця вони не знайшли і вирішили самотужки його облаштувати. Так наштовхнулися на ідею створення fablab. Існує ціла світова мережа лабораторій такого типу, але у Львові та загалом у західній Україні таких майданчиків ще не було.

Що таке fablab?

Це лабораторія для швидкого прототипування для мейкерів. Сюди можна прийти і втілити свою ідею. Якщо у вас є ідея винаходу, то дуже важливо реалізувати її швидко. Тому що за рік-два це може стати неактуальним: хтось придумає щось схоже, а навіть краще. Тому найважливіше – це швидкість виготовлення, об’єднати все потрібне обладнання на одному місці, скоординувати людей, які вміють керувати цим всім та вчити користуватися. Також метою fablab є залучити молодь і абсолютно всіх, незалежно від професії, до мейкерської справи і розробок стартапів. Такими є принципи роботи лабораторії.

Довідка

В Україні діє всього п’ять подібних лабораторій FabLab. У перспективі Tech LabInno має стати шостою і першою у Західній Україні, а також частиною всесвітньої мережі.