Лабораторія віртуальної реальності Tech StartUp School Львівської політехніки: побачити те, чого немає

02.01.2020 |Tech StartUp School

Для деяких віртуальна (VR) і доповнена (AR) реальність асоціюються тільки з розвагами, але це не так. Програми, написані під VR і AR, вже використовують у бізнесі, навчанні, мистецтві. Переконатися в цьому можна в Tech StartUp School Національного університету «Львівська політехніка», де відкрили Лабораторію віртуальної і доповненої реальності.

Побачити те, чого насправді немає, можна за допомогою окулярів і маніпуляторів від корпорації HTC, а також потужного комп’ютера, який обробляє дані VR- і AR-програм. Навколо комп’ютера встановлені спеціальні датчики, які генерують поле для віртуальної реальності.

Передусім Лабораторія – це майстерня для розробки стартапів та інноваційних продуктів під VR і AR. Також у ній будуть тестувати ці продукти – як реальні споживачі, так і потенційні інвестори.

Лабораторія вже може похвалитися кількома проектами. Один із них розроблений резидентом школи і показує, як повинна виглядати майбутня квартира або будинок. Це своєрідна маска для доданої реальності, вона дає змогу розташовувати об’єкти з точністю до 98%.

Є в Лабораторії проекти, які будуть корисними для галузі освіти, зокрема для уроків астрономії. Наприклад, «Solar System», який створив першокурсник Львівської політехніки. Це AR-застосунок для смартфона, завдяки якому можна буде побачити, як виглядає Сонячна система.